Sie 29, 2016
931 Wyświetleń
9 0

Spróchniała odpowiedzialność

Napisany przez

Siódmego sierpnia, z fejsbukowego profilu The Bad Bunzlauer dowiedziałem się o powalonym w poprzek, administrowanej przez powiat bolesławiecki, ul. Jeleniogórskiej, sporym, spróchniałym drzewie. Dzień był pogodny i słoneczny, a bolesławianie, przed zdarzeniem, zarówno pieszo, jak i samochodami ruszyli  na „Leśny Potok”.

To, że nikt nie stracił zdrowia lub życia świadczy wyłącznie o wyjątkowym szczęściu. Świadczy także o nienależytym wykonywaniu obowiązków przez odpowiedzialnych za utrzymanie tej drogi wojewódzkiej.

Niezwłocznie, na ręce Zarządu Powiatu, skierowałem stosowną interpelację, na którą, 29. sierpnia otrzymałem odpowiedź (dokumenty poniżej), z której, oprócz wymigania się od odpowiedzialności, tak naprawdę nie wynika nic. Nie udzielono odpowiedzi na moje pytania. Zero informacji o tym, czy administrator drogi, czyli powiat bolesławiecki poinformuje o zdarzeniu właściciela drogi jakim jest samorząd województwa, któremu powinien przekazać moją interpelację. Brakuje informacji czy Straż Pożarna poinformowała Policję. Nie poinformowano o podjęciu działań wyjaśniających i naprawczych. Po prostu „nie stało się nic”, bo nikomu nic się nie stało…
Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy. Zapewniam.

interp

—————————————————————————————————————————————

odp. interp

drzew1

drzew2

Fot. The Bad Bunzlauer

Kategorie:
Małkowski
http://www.maciejmalkowski.pl

Bolesławiec - Świeradów Zdrój, to przestrzeń, w której aktualnie przebywam, pracuję, wypoczywam, z której czerpię natchnienie do życia. Samorządowiec. Aktualnie radny powiatu bolesławieckiego. Kiedy Bóg da i czas pozwoli zapatrzony w nocne niebo okiem również uzbrojonym. Poszukujący jeszcze Bóg jedyny wie czego. Zapraszam również na moją stronę www.maciejmalkowski.pl

Komentarze do Spróchniała odpowiedzialność

  • Japierdziele przeciez to cale drzewo! Ciekawe ile jeszcze takich bomb zegarowych jest przy drodze… Odpowiedz pokazuje podejscie zarządzających do problemu

    og 30/08/2016 13:06 Odpowiedz
  • Ciąg dalszy już był. W niedzielę 28.08.2016 złamała się gałąź na leśnym potoku.

    a 30/08/2016 07:40 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This
Menu Title