Sty 16, 2016
864 Wyświetleń
10 0

Wsparcie na bank?

Napisany przez

Przyznam, że z wielkim zdumieniem przyjąłem medialną informację o zamknięciu „Banku Żywności” dla najbiedniejszych mieszkańców naszego powiatu, szczególnie teraz, zimą. Tym bardziej, że jeszcze dwa miesiące temu władze powiatu zapewniały o ciągłości udzielanego wsparcia.

Fragment protokołu Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu Bolesławieckiego z posiedzenia 18 listopada 2015, pozostawiam bez komentarza, bo raczej jest zbędny:

„(…) Przewodnicząca Komisji zapytała, czy budynek byłej siedziby Starostwa Powiatowego w Bolesławcu przy ul. Zwycięstwa zostanie wydzierżawiony, czy sprzedany.
Radny Stanisław Chwojnicki – Etatowy Członek Zarządu Powiatu – odpowiedział, że budynek przy ul. Zwycięstwa w Bolesławcu jest przeznaczony na sprzedaż, ale być może wcześniej ktoś go zechce wydzierżawić.
Radny Maciej Małkowski zapytał, gdzie zostanie przeniesiony magazyn żywności znajdujący się obecnie w tym budynku [prowadzony w ramach wolontariatu przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci; przyp.]
Wicestarosta odpowiedział, że pomieszczenia, w których znajduje się magazyn żywności są nieodpłatnie udostępnione do końca lutego 2016 r.
Radny Stanisław Chwojnicki poinformował, że prowadzenie magazynów żywności jest zadaniem gmin i dodał, że Gmina Gromadka posiada taki magazyn w budynku na swoim terenie.
Radny Maciej Małkowski zapytał, czy Powiat planuje zamknięcie magazynu żywności na terenie powiatu.
Wicestarosta zaprzeczył i dodał, że na posiedzeniach Zarządu Powiatu podejmowane są rozmowy w sprawie przeniesienia magazynu żywności do innego budynku na terenie miasta Bolesławiec lub na tereny gmin powiatu bolesławieckiego.
Wicestarosta oznajmił, że jeśli ktoś wydzierżawi budynek przy ul. Zwycięstwa i nie będzie mu przeszkadzał umieszczony w nim magazyn żywności, wówczas ten magazyn nie zostanie przeniesiony.
Radny Maciej Małkowski zapytał, czy Członkowie Zarządu Powiatu zapewniają, że ciągłość funkcjonowania magazynu żywności zostanie zapewniona. Wicestarosta potwierdził.
Radny Stanisław Chwojnicki – Etatowy Członek Zarządu Powiatu – poinformował, że magazyn żywności funkcjonuje i nie istnieje zagrożenie, że zostanie zamknięty, choć docelowo powinien znajdować się na terenie każdej gminy. (…)”

Kategorie:
Małkowski
http://www.maciejmalkowski.pl

Bolesławiec - Świeradów Zdrój, to przestrzeń, w której aktualnie przebywam, pracuję, wypoczywam, z której czerpię natchnienie do życia. Samorządowiec. Aktualnie radny powiatu bolesławieckiego. Kiedy Bóg da i czas pozwoli zapatrzony w nocne niebo okiem również uzbrojonym. Poszukujący jeszcze Bóg jedyny wie czego. Zapraszam również na moją stronę www.maciejmalkowski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This
Menu Title