1606 Wyświetleń
7 0

Wielkie emocje na inaugurację

Napisany przez

W pierwszym meczu sezonu Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn seniorzy BTS Elektros Bolesławiec pokonali w meczu wyjazdowym drużynę MUKS Ziemia Milicka Milicz 3:2. Obie drużyny dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności wielu siatkarskich emocji.

Mecz zaczął się od wysokiego prowadzenia bolesławian. Dobre wejście w mecz to połowa sukcesu, drugą połowę stanowi utrzymanie koncentracji i konsekwencji w grze. W pierwszym secie nie udało się to zawodnikom BTS-u, mimo kilkupunktowej przewagi (prowadzili m. in. 16:10) przegrali inauguracyjną partię. Drugi i trzeci set padł łupem BTS-u, który był drużyną kompletniejszą i bardziej poukładaną pod względem taktycznym. Zawodnicy na 4. seta wyszli mocno zmotywowani i nastawieni na zakończenie spotkania wynikiem 3:1… i na tym się skończyło. Miliczanie nadal mocno zagrywali i właściwie to był ich jedyny atut w tym meczu. Po przegranej czwartej partii siatkarze przystąpili do tie-break’a. BTS prowadził 10:5, 11:6, w samej końcówce rywale jednak „podgonili” wynik. Bolesławianie lepiej wytrzymali nerwówkę i zwyciężyli 16:14.

MUKS Ziemia Milicka Milicz – BTS Elektros Bolesławiec 2:3 (25:22, 21:25, 21:25, 25:19, 14:16)

BTS Elektros Bolesławiec za tydzień zmierzy się na wyjeździe z Ikarem Legnica.

Informacja i zdjęcie: bts.boleslawiec.pl