Sty 29, 2013
2118 Wyświetleń
0 0

Teresa Bancewicz i Mirosław Kuc uczą w BOK MCC

Napisany przez

Teresa Bancewicz

Najsłynniejsza polska autostopowiczka – artystka zajmująca się m.in. tkaniną artystyczną – oraz bolesławianin, który uczył gitary m.in we Włoszech, zapraszają na zajęcia w BOK-MCC.

Nowe zajęcia w ośrodku kultury to pracownia tkaniny artystycznej i pracownia gitary. Oferta skierowana jest do osób, które pragną pracować pod okiem doświadczonych instruktorów: Teresy Olszewskiej – Bancewicz i Mirosława Kuca.

Pracownia tkaniny artystycznej

Teresa Olszewska – Bancewicz (na zdjęciu powyżej) jest bardzo wszechstronną artystką. Uprawia malarstwo, rysunek, tworzy w technice collage. Na podstawie wieloletniego doświadczenia artystka stworzyła własną technikę pracy w tkaninie artystycznej, którą z greckiego nazwała RAFI (w tłumaczeniu – ścieg). Prace wykonuje z włókienniczych odpadów przemysłowych. Zajęcia stałe w pracowni tkaniny artystycznej ruszają 14 lutego, odbywać się będą w czwartki w godz. 14.00-17.00.

Teresa Olszewska – Bancewicz urodziła się w 1933 roku w Brześciu nad Bugiem. W 1955 roku ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Po wygraniu konkursu na projektanta odzieży zaczęła pracować w Jeleniej Górze. W 1974 roku kończy Warszawskie Studium Reklamy, specjalizuje się w plakacie reklamowym u Szymona Kobylińskiego. Przez wiele następnych lat pracuje w WPHW w Jeleniej Górze, gdzie wykonuje projekty wnętrz handlowych dla sklepów wzorcowych oraz realizuje dekoracje witryn sklepów. W 1986 roku przeniosła się wraz z rodziną do wsi Przejęsław koło Bolesławca. Na emeryturze zaczęła spełniać swoje marzenia o dalekich podróżach. Autostopem zjeździła pół świata.

Mirosław Kuc

Pracownia gitary

Mirosław Kuc to gitarzysta o wieloletnim doświadczeniu scenicznym i instruktorskim. Jest wykładowcą warsztatów muzycznych „Blues nad Bobrem”, a także był założycielem i nauczycielem w szkółce gitarowej, którą prowadził we Włoszech. W 2012 roku był organizatorem pierwszej edycji włoskiego festiwalu „Gitarowy Rekord Guinessa – Hej Joe” połączonego satelitarnie z polskim festiwalem Leszka Cichońskiego we Wrocławiu.

Sposób nauki gry na gitarze Mirosława Kuca opiera się na metodzie jednego z najwybitniejszych współczesnych gitarzystów jazzowych – Johna McLaughlina.

Podczas zajęć w pracowni gitarowej Mirosław Kuc będzie prowadził naukę gry na gitarze elektrycznej, akustycznej oraz klasycznej. Do udziału w zajęciach BOK zaprasza wszystkich bez względu na wiek i stopień zaawansowania muzycznego. Zajęcia stałe w pracowni gitary ruszają od 12 lutego, natomiast podczas ferii zimowych można skorzystać z zajęć warsztatowych od wtorku do czwartku w godz. od 12.00 do 14.00.

Wszelkie informacje oraz zapisy w punkcie PITiK – budynek kina Forum, tel. 75 645 3290. Ilość miejsc ograniczona.

PRZECZYTAJ REPORTAŻ O TERESIE BANCEWICZ

Informacja: BOK-MCC

Kategorie:
news
http://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Teresa Bancewicz i Mirosław Kuc uczą w BOK MCC

  • Cześć Mirek jak możesz odezwij się Jarek Cie pozdrawia może nie pamiętasz tyle lat?

    Jarosław Kwaśniak 15/03/2016 08:40 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This
Menu Title