Sie 1, 2012
415 Wyświetleń
0 0

Spokojnie, to tylko ćwiczenia (pamięci)!

Napisany przez

Różne są metody (lepsze i gorsze) na uczenie pamięci, w sensie oddania komuś czci. Można to czynić miłością, można wychowaniem, można prośbą, można groźbą, można aktem normatywnym, można też … pismem. Pismem w tym przypadku wojewody (działającego na podstawie stosownego rozporządzenia Rady Ministrów), w którym wzywa się lokalnych włodarzy do przeprowadzenia treningu systemu alarmowania i ostrzegania. Takie mamy w Polsce prawo, że włączenie syren przy okazji tego typu rocznic, bez przeprowadzenia ćwiczeń jest nielegalne. Wymyślono zatem, że (przynajmniej) 1. sierpnia, co roku, dla uczczenia pamięci Powstańców i Ofiar Powstania Warszawskiego, o godz. 17.00, czyli godzinie „W” przeprowadzony zostanie trening, z którego gminy i powiaty mają sporządzić sprawozdanie.

Dość pokracznie to wszystko wygląda, ale jest za to pewność, że w każdej gminie i każdym powiecie zawyją syreny alarmowe. Super. Czy włączenie syren dla uczczenia pamięci o ważnych dla nas ludziach powinno odbywać się za pomocą pisma, ukazu, rozkazu? (Coś mi to przypomina) Widać tak, bo takie mamy prawo, edukację i podejście do ważnych dla Polaków spraw, w wolnej przecież Polsce. Niech syrenę pamięci wzbudzają serca, a nie podpis urzędnika.

Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
Małkowski
http://www.maciejmalkowski.pl

Bolesławiec - Świeradów Zdrój, to przestrzeń, w której aktualnie przebywam, pracuję, wypoczywam, z której czerpię natchnienie do życia. Samorządowiec. Aktualnie radny powiatu bolesławieckiego. Kiedy Bóg da i czas pozwoli zapatrzony w nocne niebo okiem również uzbrojonym. Poszukujący jeszcze Bóg jedyny wie czego. Zapraszam również na moją stronę www.maciejmalkowski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This
Menu Title